• این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید           
 • 8388 3876 051
 •   IR_SCADA@

 

همانطور که در مقاله آموزشی دیتالاگرها عنوان گردید، یکی از کاربردهای عمده این تجهیزات در مانیتورینگ پارامترهای انرژی الکتریکی در پستهای برق در سمت مصرف کننده می باشد. این پارامترها شامل ولتاژ، جریان، توان اکتیو و راکتیو، هارمونیکها و... می باشند که بسته به نوع ثبات(دیتالاگر) متفاوتند.غالبا ثباتهای پرکاربرد و موجود در بازار از پروتکل مدباس پیروی کرده و ممکن است بسته به نوع ثبات مورد نظر حافظه جانبی یا پورت USB جهت تخلیه داده های ثبت شده ، داشته باشد. این داده ها در تحلیل رفتار مصرف کننده و تهیه آمار دقیق و متقن از حوزه مورد نظارت نقش بسزایی داشته و می توان در بهبود عملکردشبکه و پیشگیری از مشکلات آتی از آنها استفاده نمود.

سیستم تولیدی توسط شرکت اندیشه سازان کاوشگر داریس، در واقع از دو بخش عمده تشکیل شده است:

 • سیستم نظارت یا پایش که عموما دیتالاگرهای موجود در بازار می باشند
 • سیستم جمع آوری و انتقال داده ها از ثبات که بسته به محل قرارگیری ثبات و سایت مشتری خود به دو رویش صورت می پذیرد:
  • انتقال از طریق شبکه اترنت به سرور نرم افزار سامانه ir-Scada
  • انتقال از طریق وایرلس(رادیو) به سامانه ir-Scada

 

 

 

 

انتقال با شبکه اترنت DLR01

بر طبق استاندار مدباس، چنانچه خروجی دستگاه ثبات پورت RS-485 بوده و دستگاه از استاندارد مذکور تبعیت نماید، می توان تا مسافت حدود یک کیلومتر داده ها را روی کابل پروفیباس مرغوب انتقال داده و سپس آنرا از طریق یک مبدل به استاندارد rs232 تبدیل و از طریق پورت com کامپیوتر قرائت نمود . این روش در محیطی با یک ثبات و نیز فاصله کوتاه از محل ثبات تا سیستم جمع کننده اطلاعات ، می تواند تا حدودی راه گشا باشد اما به طور حتم در مقیاس صنعتی روشی موثر نخواهد بود.

سیستم تولیدی شرکت اندیشه سازان کاوشگر داریس، از ثباتهای مشهد تدبیر TDL104 یا دیتالاگرهای اشنایدر PM1200 که هردو قابلیتهای متنوعی در ثبت مقادیر انرژی دارند و نیز از استاندارد مدباس سریال پشتیبانی می کنند بعنوان زیرسیستم نظارت استفاده کرده و داده های مدباس سریال جمع آوری شده را به مبدل مدباس سریال به اترنت تولیدی خود منتقل می نماید. سپس این مبدل  بسته های داده را به پروتکل استاندارد اترنت تبدیل نموده و با برقراری ارتباط مبدل با نزدیکترین سوویچ شبکه این اطلاعات در دسترس سامانه IrScada قرار می گیرند.

سیستم مبدل مدباس سریال به اترنت- تولیدی شرکت اسکادا

خلاصه محصول

نام محصول

سیستم قرائت از راه دور ثباتهای انرژِی

سازنده محصولی بومی از شرکت اسکادا
دسته مانیتورینگ انرژِی
کد محصول DLR01
تکنولوژی ارتباطی اترنت TCP/IP
پروتکل صنعتی modbus serial over Ethernet

 

 PWA BOX2

انتقال با شبکه وایرلس DLR02

چنانچه فاصله محل قرارگیری ثبات از نزدیک ترین نود شبکه بیش از 100 متر باشد عملا مطابق استاندارد های شبکه های اترنت امکان ارسال داده ها بدون استفاده از ریپیتر یا سوییچ واسط وجود نخواهد داشت .گاهی اوقات بعلت شرایط محیطی نمی توان ریپیتر یا سوویچ واسطی در میانه مسیر قرار داد و یا بُعد فاصله بحدی است که از لحاظ اقتصادی کابلکشی به صرفه نیست.در این مواقع ما از سیستم وایرلس استفاده می نماییم. در سیستم تولیدی ما دیتای جمع آوری شده توسط مبدل سریال به مودم انتقال داده شده و داده های از طریق آنتن به مودم مقابل تحویل می گردند . مودم گیرنده داده ها را به برد تبدیل وایرلس به اترنت تحویل داده و داده ها روی شبکه اترنت به سامانه Ir-Scada ارسال می گردند.

مودم گیرنده وایرلس

 

 

خلاصه محصول:

نام محصول

سیستم قرائت از راه دور ثباتهای انرژِی بصورت بیسیم

سازنده محصولی بومی از شرکت اسکادا
دسته مانیتورینگ انرژِی
کد محصول DLR02
تکنولوژی ارتباطی اترنت وایرلس TCP/IP
پروتکل صنعتی modbus serial over Wireless Ethernet

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آمار بازدید

امروز3
دیروز47
ماه928
مجموع59610

حاضرین

1
نفر

1403-04-03

کد ماتریسی

QR Code

درباره شرکت اسکادا

شرکت اندیشه سازان کاوشگر داریس( اسکادا ) در تاریخ ، 1394/04/01  فعالیت خود را در زمینه توسعه نرم افزار مانیتورینگ و کنترل صنعتی(اسکادا) و ارائه خدمات مربوطه به طور رسمی آغاز نمود.سیستم Irscada یک سیستم نظارت و کنترل تجهیزات سخت افزاری بر پایه پروتکل های صنعتی است. این سیستم با استفاده از تکنولوژی های تحت وب دریچه تازه ای به این گروه از نرم افزارها گشوده است.

خدمات اسکادا عبارتند از :

 • توسعه نرم افزار irscada
 • تولید مبدلهای پروتکل صنعتی
 • تهیه و تولید مودمهای انتقال داده صنعتی

راه های تماس با شرکت اسکادا

شما می توانید علاوه بر رایانامه (ایمیل) از طریق شماره تلفن زیر با شرکت اسکادا همه روزه از ساعت 8 الی 13 و عصرها 17 الی 21 در تماس باشید

آدرس ایمیل شرکت اسکادا :این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شماره تماس شرکت اسکادا : 8388 3876-051

آدرس سایت رسمی شرکت اسکادا: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کانال تلگرام: https://telegram.me/IR_SCADA